Różnorodne kwiaty z okazji ślubu

  Po zakupieniu świątecznych strojów i prezentów, czas pomyśleć, które kwiaty są najlepsze dla panny młodej. Od dawna zauważono, że najlepsze bukiety to te dane z serca. Bez względu na to, który bukiet z okazji ślubu zostanie wybrany ważne, aby został wręczony z miłością. Każdy kwiat ma swoje specjalne znaczenie. Dlatego warto wiedzieć, co symbolizuje roślina, aby powiedzieć młodym ludziom, czego nie można wyrazić słowami.

    Róża jest najczęstszym gościem na weselach. Białe róże symbolizują niewinność, czystość, czerwień miłość i namiętność. Zaleca się, aby róża była różowa lub herbaciana, ucieleśniająca czułość, wyrafinowanie jej natury. Pewnie nie każdy wie, że, róża to no­siciel­ka ludzkich myśli i uczuć, skry­wa w so­bie prawdę, otoczoną kolorowymi płatkami, dlatego kompozycje z okazji ślubu bardzo często zawierają w sobie różnokolorowe róże. Pewien artysta grafik napisał „kobiety są jak róże: niby zupełnie do siebie podobne, a jednak zapach, forma i kolor każdej z nich jest trochę inny”.

  Lilia - delikatna, czarująca, cieszy oko wspaniałością formy i różnorodnością odcieni, od śnieżnobiałej i brzoskwiniowej po cętki tygrysa. Taki bukiet będzie doskonałym prezentem, jeśli panna młoda nie jest uczulona na wyraźne zapachy. Urodę lilii opiewają poeci, mimo że minęło już wiele stuleci a nadal ich blask roztacza się w koło, a młodym żonom przy nich rozchmurza się czoło.

   Storczyki to rośliny niezwykłe i obiecują młodą wieczną miłość. Egzotyczne piękności symbolizują nieustające uczucie, nic, więc dziwnego, że tworzone są z nich bukiety z okazji ślubu. Storczyk w dniu wesela przybiera postać kusiciela, przyciągnie on wzrok każdej pani, którą swoją urodą omami.

  Kalie eleganckie i surowe, nie są postrzegane symbolicznie, są znakiem dobrego usposobienia. Mają korzystną energię, więc kalia w rękach panny młodej jest uważana za amulet nowej rodziny. Pomoże młodym oprzeć się siłom zła i uratować ich związek przed złem przez długi czas. Biała kalia w dniu wesela pannę młodą rozwesela, daje jej mocy wiele, aby mogła tańczyć przez całe wesele.

    Gerbera z pewnością wprowadzi słońce i ciepło, stworzy dobry nastrój. Najlepsze kolory wręczanych kwiatów z okazji ślubu są pomarańczowe lub różowe. Przyniosą one miłość i szczęście rodzinne.

    Konwalie - starożytne, czczone przez wszystkie narody. Nikt nigdy nie powiedział nic negatywnego na ich temat. Małe dzwony mędrca z doliny zwane były "drabiną do raju". Śnieżnobiała roślina symbolizuje czystość, lojalność, dobre intencje, otwartość i szczerość uczuć.

   Chryzantemy nazywane są symbolem siły życiowej. Kojarzone są z przyjaźnią, umiejętnością przezwyciężania trudności i czerpania radości z życia. Bukiet chryzantem zadowoli pogodną pannę młodą, która prowadzi aktywny tryb życia.

   Nawet, jeśli bukiet jednoczy kwiaty w kilku odcieniach, wciąż utrzymuje się w jednej tonacji. Na ślub wybiera się delikatne, pastelowe kolory, starając się unikać ostrych, nasyconych i ciemnych barw. Każdy kolor ma swoje znaczenie symboliczne. Warto wiedzieć o tym przed dokonaniem wyboru.

   Kwiaty, prezentowane w donicach lub koszach, będą wyglądać elegancko i pięknie. Spośród nich powstają całe kompozycje kwiatowe, od których nie można oderwać wzroku. Kwiaciarnie tak pakują kwiaty do kosza, że pozostaną one świeże przez długi czas, jest tam wprowadzonych wiele drobnych sztuczek.

Nasza firma Poczta Kwiatowa INC  dostarczy kwiaty na podane miejsce

tytuł:

E-mail:

Wiadomość:
wpisz kod zabezpieczający:
+=      
wyślij